Достапни линкови

Саша Барон Коен како Садам Хусеин


Саша Барон Коен
Британскиот актер Саша Барон Коен, познат по своите улоги како Бруно и Борат, е избран да го глуми починатиот ирачки диктатор Садам Хусеин во филм кој ќе се снима во Холивуд. Се очекува филмот својата премиер да ја има во мај 2012-та. Новинските агенции јавуваат дека филмот е инспириран од книгата „Забибах и Кралот“ на поранешниот ирачки лидер.
XS
SM
MD
LG