Достапни линкови

Русија ќе и даде заем на Белорусија за нуклеарна централа


Рускиот премиер Владимир Путин
Русија ќе и даде заем на Белорусија за изградба на нуклерна централа. Рускиот премиер Владимир Путин по средбата со неговиот белоруски колега Михаил Миасникович изјави дека централата ќе и помогне на Белорусија да биде енергетски независна.
Се уште не се знае колку точно пари руските власти ќе издвојат за проектот.
XS
SM
MD
LG