Достапни линкови

Шаља-На Косово му треба владина коалиција од три партии


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Првиот заменик претседател на Алијансата за иднина на Косово Блерим Шаља, изјави дека идната коалициска Влада треба да биде составена од Демократскиот сојуз на Косово, Демократската партија на Косово и Алијансата за иднина на Косово. Во изјава за Коха Диторе Шаља тврди дека трите партии се основата за политичката иднина на Косово, бидејќи таква влада би донела важни одлуки за клучните прашања.
XS
SM
MD
LG