Достапни линкови

Инаугурацијата на новиот авганистански Парламент викендов


Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи
Авганистанските законодавци соопштија денеска дека инаугурацијата на новиот Парламент ќе се одржи викендов и покрај барањето на Претседателот Хамид Карзаи тaa да биде одложенa до наредниот месец. Според кабинетот на Карзаи одложување е неопходно за да му се обезбеди време на Специјалниот трибунал во истрагата на наводните обвинувања за нерегуларности на изборите.
XS
SM
MD
LG