Достапни линкови

Гулит тренер во Чеченија


Поранешниот фудбалер на годината во светот, холандскиот интернационалец Руд Гулит ќе биде тренер на рускиот тим Терек од Грозни кој се натпреварува во првата руска лига. Гулит потпиша 18 месечен договор со клубот чиј претседател е лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров. Не е соопштено колку пари ќе добие Гулит кој не е тренер од 2008 година кога го напушти американскиот клуб Лос Анџелес Галакси.
XS
SM
MD
LG