Достапни линкови

Конгресменката Гифордс на рехабилитација


Габриел Гифордс
Американската конгресменка Габриел Гифордс којa пред десетина дена во Тусон, Аризона беше застрелана во глава, застанала на нозе, соопштено е денска во болницата каде што се лекува. Се додава дека таа сега треба да биде префрлена во Хјустон на рехабилитација. Се уште не е јасно дали Гифордс ќе може да зборува и колку ќе може да гледа. За нападот во Тусон е обвинет 22 годишниот Ли Џаред Лофнер кој застрела 18 луѓе од кои шестмина починале.
XS
SM
MD
LG