Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Бакуба


Најмалку двајца полицајци загинале, во денешната експлозија на автомобил бомба во Бакуба. Агенциите наведуваат дека автомобилот експлодирал на влезот на една полицска зграда. Во нападот имало и 15 повредени. Тоа е втор сличен напад во овој град во источниот дел на Ирак во изминативе 24 часа.
XS
SM
MD
LG