Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне ќе биде магливо по одделни котлини. Попладне ќе има повремени слаби врнежи од дожд, а на планините слаб снег. Температурата ќе се движи од 2 до 11 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 8 степени.
XS
SM
MD
LG