Достапни линкови

Уапсени четворица македонци за нелегална трговија со кокаин


Македонската полиција во соработка со полицијата од Германија и СЕКИ центарот од Букурешт вчера пресече меѓународен канал за нелегална трговија со кокаин, при што се уапсени четворица македонски државјани. Речиси еден ипол тон висококвалитетен кокаин бил запленет, чија пазарана вредност изнесува до пола милион евра.
XS
SM
MD
LG