Достапни линкови

Протести во Тунис против членовите на поранешната влада


Протестите во Тунис
Илјадници демонстранти се собраа денеска во главниот град на Тунис во знак на протест против вклучувањето на сојузниците на поранешниот Претседател Бен Али во новата влада на национално единство.
Бен Али избега од државата поради немирите на неколкунеделните протести, но неговата партија ги задржи клучните позиции.
Четворица министри од редовите на опозицијата се повлекоа од новата влада.
XS
SM
MD
LG