Достапни линкови

Јанкуловска во Будимпешта на неформален состанок на ЕУ


Министерката за внатрешни работи на РМ Гордана Јанкуловска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска утре и задутре во Годоло, близу Будимпешта, ќе учествува на неформалниот состанок на Советот на министри за правда и за внатрешни работи на земјите членки на ЕУ, како и на земјите кандидати за членство во Унијата.
Главни теми се внатрешната безбедност, односно борбата против организираниот криминал, како и безбедност во рамки на интегрираното гранично управување.
XS
SM
MD
LG