Достапни линкови

Втор бомбашки напад во Ирак врз безбедносните сили


Во Тикрит вчера загинаа над 50 лица
Бомбаш самоубиец во централен Ирак уби најмалку 12, а рани над 50 лица. Бомбашот возел амбулантно возило со кое се втурнал во полициски тренинг центар во Бакуба.
Ова е втор напад за само два дена врз безбедносните сили во Ирак. Вчера во регрутен центар во Тикрит загинаа над 50 лица.
XS
SM
MD
LG