Достапни линкови

Во Пактија од бомба на патот загинаа 13 цивили


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека при експлозија на бомба поставена на пат загинаа 13 цивили. Жртвите патувале на моторизирана рикша во провинцијата Пактија каде што налетале на бомба.
XS
SM
MD
LG