Достапни линкови

Експлозија на бомба пред училиште во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека експлодирала бомба пред едно училиште во северозападниот дел на земјата при што загинало најмалку едно лице, а 14 се ранети. Во соопштението е наведено дека бомбата била поставена надвор од училиштето кое се наоѓа во градот Пешевар. Повеќе детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG