Достапни линкови

Во самоубиствен напад во Ирак 50 загинати


Ирачките власти соопштија дека најмалку 50 луѓе загинале, а 150 други биле ранети во денешниот самоубиствен напад во еден полициски регрутен центар во Тикрит, на 160 километри северно од Багдад. Станува збор за најголем напад во Ирак откако премиерот Нури ал Малики формира нова влада со што беше надминат политичкиот ќорсокак во земјата.
XS
SM
MD
LG