Достапни линкови

Медведев во посета на Западниот Брег


Рускиот претседател Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска е во посета на Западниот Брег на разговори со палестинските лидери за обновување на блискоисточниот мировен процес. Русија е член на Блискоисточната мировна четворка во која се уште Обединетите нации, Соединетите држави и Европската унија. Медведев планираше да го посети и Израел, но тоа беше одложено поради штрајкот на персоналот на израелското министерство за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG