Достапни линкови

Самоубиствен напад во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку 30 луѓе загинале, а 50 други биле ранети во денешниот самоубиствен напад во еден полициски регрутен центар во Тикрит, на 160 километри северно од Багдад. Според некои очевидци на кои се повикуваат новинските агенции, бројот на жртвите бил поголем.
XS
SM
MD
LG