Достапни линкови

Нова аукција на грчки државни обврзници


Грција денеска пушта на аукција тримесечни обврзници во вредност од 500 милиони евра, што ќе биде уште еден тест за грчката економија, јавуваат агенциите. Во минатата недела Грција привлече скоро два ипол милијарди евра на аукцијата на шестмесечни обврзници. Лани Грција избегна банкрот, откако меѓународната заедница и одобри спасувачки пакет од 110 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG