Достапни линкови

Талибанците убиле четворица крадци во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека талибанците убиле четворица крадци по кои претходно трагале властите. Полицијата наведува дека четирите тела биле пронајдени покрај еден пат во пакистанската провинција Хангу. Талибанските милитанти често извршуваат егзекуции на криминалци со цел да придобијат симпатии во јавноста.
XS
SM
MD
LG