Достапни линкови

Времето ќе биде сончево и тивко


Времето денеска ќе биде сончево, релативно топло и тивко, а во утринските часови има услови за појава на слаба магла. Утринската температура се движи од минус пет до три, а дневната ќе биде од 11 до 17 степени.
Во Скопје и околината слично време. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 12 степени.
XS
SM
MD
LG