Достапни линкови

Во Каиро се самозапали едно лице поради сиромаштија


Протести во Тунис
Едно лице се самозапалило денеска пред парламентот на Египет во Каиро, во знак на протест поради сиромаштијата и нискиот животен стандард. Лицето било пренесено во болница. Со самозапалување на еден 26-годишен студент, поради невработеност, започнаа и протестите во Тунис.
XS
SM
MD
LG