Достапни линкови

Самит за чиста енергија во Абу Даби


Генерален секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун повика денеска на револуција во областа на чистата енергија кој би била достапна за сите. На отворањето на Светскиот самит за енергијата во Абу Даби, Бан Ки Мун истакна дека тоа е неопходно за да бидат минимизирани ризиците врз климата и да се намали сиромаштијата. На собирот учествуваат околу 3 илјади делегати.
XS
SM
MD
LG