Достапни линкови

Во Либан разговори за нова влада


Политичките партии во Либан денеска ќе ги почнат преговорите за формирање нова влада, откако во минатата недела 11 министри од редовите на Хезболах и нивните сојузници, поднесоа оставки, што предизвика пад на владата. Лидерот на Хезболах, Хасан Насрала изјави дека нема да го подржат повторното наименување на Саад Харири за премиер.
XS
SM
MD
LG