Достапни линкови

,,Социјална мрежа,, го добиот Златниот глобус


Сценаристот на Социјална мрежа Арон Соркин со Златниот глобус
Филмот ,,Социјална мрежа,, за создавањето на Фејсбук е добитник на ,,Златниот глобус,, за најдобар филм драма, главната награда на годишното доделување што синоќа се одржа во Холивуд. Златен глобус се одржува само неколку недели пред доделувањето на Оскарите.
XS
SM
MD
LG