Достапни линкови

Експлозија во Пакистан најмалку 15 загинати


Најмалку 15 лица биле убиени, а десетина други повредени во денешната експлозија на минибус во северозападниот дел на Пакистан. Не е јасно дали експлозијата била предизвикана од бомба или од гасот што се користи како гориво. Во оваа обалст многу често исламистичките милитанти вршат напади врз цивили и врз пакистанските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG