Достапни линкови

Престрелка во Тунис


Немирите за време на протестите во Тунис
Безбедносните сили во Тунис застрелале неколку вооружени луѓе во главниот град на земјата, сопштуваат медиумите. Напаѓачите се наоѓале на покривите од зградите и отвориле оган кон безбедносните сили, при тоа 4 луѓе биле уапсени меѓу кои еден имал германски пасош.
Лидерите на најголемите политички партии од Тунис денеска се сретнаа да разговараат за формирање на заедничка влада, по бегството на поранешниот претседател Зине Ал Абидине Бен Али.
XS
SM
MD
LG