Достапни линкови

Селмани ќе оди на лидерската среба кај Иванов


Имер Селмани
Потпаролот на Нова Демократија Аријанит Хоџа изјави дека претседателот на партијата Имер Селмани ќе присуствува на лидерската средба која ја свика претседателот Ѓорѓе Иванов. Според Хоџа тие од средбата очекуваат конструктивност и искреност на владејачките партии за темите кои ги најави Иванов, меѓу кои се евроатланската интеграција на Македонија и Рамковниот договор.
XS
SM
MD
LG