Достапни линкови

Џинтао ќе се сретне со Обама


Џинтао и Обама на самитот на Г20 во Сеул
Кинескиот претседател Ху Џинтао во наредната недела ќе ги посети САД, по речиси една година на низата несогласувања меѓу двете земји. Џинато ќе престојува во САД три дена и најпрвин ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама.
Ова е прва посета на кинескиот претседател на Белата куќа откако Обама стана претседател на земјата во 2009 година.
XS
SM
MD
LG