Достапни линкови

Министерот Димовски се сретна со земјоделски организации


Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство Љупчо Димовски денеска одржа работен состанок со неколку земјоделски здруженија. Состанокот бил по иницијатива на претставници од Сојузот на земјоделците, Асоцијацијата на земјоделците, здруженијата „Кукла градинар“ и „Преспа продукт“.
Тие во просториите на министерството размениле мислења и идеи во интерес на земјоделските производители. Според министерството тие имале конструктивна дискусија.
XS
SM
MD
LG