Достапни линкови

Странските дипломати ги посетија нуклеарните капацитети на Иран


Нуклеарната централа Натанц кај Техеран
Странските дипломати денеска ја посетија иранската нуклеарна централа Натанц во близина на Техеран, каде се врши збогатување на ураниум и покрај протестите од ОН. Дипломатите вчера ја посетија централата во Арак.
Шесте светски сили при крајот на наредната недела ќе одржат средба во Истамбул за нуклеарната програма на Иран.
XS
SM
MD
LG