Достапни линкови

Укината колумбиска серија во Венцуела поради владата


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез
Приватна телевизија од Венецуела прекинала да емитува колубиска серија, откако властите побарале таа да биде отсранета од програмата, бидејќи била навредлива кон земјата.
Во серијата наречена Шепе Фортуна имало лик на бескруполозна секретарка која се вика Венецуела и која има куче Малиот Хуго чие име го поврзуваат со Хуго Чавез, актуелниот претседател на Венецуела.
Чавез ја осуди серијата и изјави дека е одвратна и навредлива кон земјата.
XS
SM
MD
LG