Достапни линкови

Американската конгресменка Гифордс диши самостојно


Габриел Гифордс
Американската конгресменка Габриел Гифордс почнала да диши самостојно без помош на вентилатор. Гифордс беше застрелана во главата пред еден супермаркет во Ариозона. Докторите соопштија дека состојбата на конгресменката и натаму е критична, но ова е знак дека добро се опоравува од операцијата.
Во меѓувреме еден маж кој беше повреден при нападот во Аризона е уапсен поради тоа што му се заканувал на некој политичар.
XS
SM
MD
LG