Достапни линкови

Повеќе од 600 жртви при природните катастрофи во Бразил


Раката на жртва при лизгањето на земјиште во Тересополис
Бројот на жртвите при поплавите и лизгањето на земјиштето во планинскиот предел на Бразил во северниот дел на Рио Де Женеиро се искачи на повеќе од 600.
Голем дел од луѓето се водат за исчезнати. Најпогодените реони се во градот Нова Фрибурго, каде загинале над 270 луѓе и во близина на градот Тересополис каде животот го загубиле 270 лица.
Во земјата беа прогласени седум дена на жалост во чест на жртвите.
XS
SM
MD
LG