Достапни линкови

Опозицискиот руски лидер Немцов пуштен на слобода


Борис Немцов на протестите во Москва
Поранешниот руски вицепремиер Борис Немцов е пуштен на слобода, откако ја одлежи 15 дневната казна затвор, поради отпор при апсењето за време на неодобрените анти-владини протести.
Немцов беше меѓу 120 луѓе кои беа уапсени на новогодишните протести кои ги организираше опозицијата и активистите за човекови права во Москва и Сент Петерсбург.
XS
SM
MD
LG