Достапни линкови

Американски војник застрелал авганистански полицаец


Операција на авганистанската полиција во Хелманд
Еден американски војник зстрелал авганистански полицаец за време на меѓусебната расправија при безбедносна операција во реонот Сангин во покраината Хелманд, соопшти НАТО. ИСАФ отворил истрага за случајот. Во покраина Кандахар 11 луѓе се повредени, меѓу кои 7 цивили и 4 полицајци при експлозија на бомба која била поставена на велосипед. Мета на нападот било полициското возило.
XS
SM
MD
LG