Достапни линкови

Тачи нема да оди на лидерската средба кај Иванов?


Мендух Тачи
Претседателот на ДПА Мендух Тачи најверојатно нема да присуствува на лидерската средба кај претседателот Ѓорѓе Иванов. Тачи изјави дека за тоа ќе одлучи партијата. Според Тачи на средбата нема да има искреност и ќе се води манипулативен дијалог.
Тој најави и дека ДПА ќе одржи Централно претседателство во наредната недела.
XS
SM
MD
LG