Достапни линкови

Фудбалски фанови му одаваат почит на навивач во Русија


Москва
Стотици фудбалски фанови во Русија денеска се собраа за да му одадат чест на еден навивач кој беше застрелан во тепачка во минатиот месец. Меѓу 200 и 300 луѓе во северниот дел на Москва дошле да положат цвеќе на автобуската станица каде Јегор Свиридов навивач на фубалскиот клуб Спартак беше убиен. Според полицијата тепачката во која загина Свидиров била предизвикана од група на мажи од Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG