Достапни линкови

Талибанците виновни за нападот на цистерните на САД во Пакистан


Талибанците денеска ја презедоа одговорноста за нападот во југозападот на Пакистан на 14 американски цистерни со нафта за воените сили на САД и НАТО во Авганистан, при што загина еден возач.
Исламските милитанти и криминалци во Пакистан често ги напаѓаат камионите кои носат набавки од Карачи за странските трупи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG