Достапни линкови

Груевски-коалицијата со ДУИ функционира одлично


Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски изјави дека клучот на досегашниот успех на коалицијата со ДУИ е поради тоа што тие функционираат врз база на принципи и на држење до дадениот збор и имаат константни разговори за сите отворени прашања и проблеми. Груевски во интервјуто за МИА ги негираше и тврдењата на Љубе Бошковски дека ни тој ни неговата мајка имале стан во Чешка. Според Груевски владата и натаму ќе продолжи со борбата против корупцијата во земјата и против сите форми на криминал.
XS
SM
MD
LG