Достапни линкови

Пратениците со поддршка, тутунарите скептични


Претставници на тутунарите од Прилепско, Долнени и Тополчани денеска се сретнаа со пратеничките групи во Собранието на Македонија. Тие соопштија дека добиле поддршка за решавање на проблемот со откупот, но колку тоа навистина ќе се реализира ќе покаже, како што изјавија, седницата закажана за идниот вторник. До тогаш тутунарите ги ставаат протестите во мирување.
XS
SM
MD
LG