Достапни линкови

Белорусија обвинува за изборен заговор


Минск
Белорусија денеска ги обвини Полска и Германија за заговор за соборување на претседателот Александар Лукашенко и за организирање на декемвриските протести против неговиот реизбор. Официјалниот весник на претседателската администрација Советскаја Белорусија пишува дека тајните служби на Полска и Германија ги тренирале опозиционите активисти за изведување на протестите.
XS
SM
MD
LG