Достапни линкови

500 жртви во поплавите во Бразил


Лизгање на земјиштето во градот Тересополис на 100 километри од Рио де Женеиро
Речиси 500 луѓе се загинати во големите поплави и лизгања на земјиштето што го зафатија југоисточен Бразил. Илјадници останаа без своите домови.

Властите стравуваат дека бројот на жртви ќе биде поголем, зашто спасувачите се уште не стигнале до сите погодени подрачја.

Најголемиот дел од луѓето загинале во градовите Нова Фрибурго и Тересополис, на северот од Рио де Женеиро.
XS
SM
MD
LG