Достапни линкови

Обама се среќава со Зардари


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон се среќава со неговиот пакистански колега Асиф Али Зардари, соопштува Белата куќа. Зардари доаѓа во Вашингтон за да присуствува на комеморација за дипломатот Ричард Холбрук, кој беше спрецијален претставник на Обама за Авганистан и Пакистан. Холбрук почина минатиот месец.
XS
SM
MD
LG