Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со умерена облачност и со магла во котлините во утринските часови.
Утринската температура се движи од три до седум, а дневната од девет до 15 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.
XS
SM
MD
LG