Достапни линкови

Бериша со критики за извештајот на Марти


Сали Бериша
Целосно расистички и фабрикуван го нарече извештајот на Дик Марти албанскиот премиер Сали Бериша во кој се зборува за трговија со органи во Косово.
Бериша само го подржува предлогот на специјалниот претставник на Советот на Европа Марти Еулекс и Меѓународниот суд во Хаг да се спроведат истрага за случајот.
Бершиша најави и дека ќе бара од Марти за неговите тврдења да достави докази до организациите.
XS
SM
MD
LG