Достапни линкови

Инцко-БИХ има потреба од силна и ефикасна влада


Валентин Инцко
Високиот претставник на меѓународната заедница во БИХ Валентин Инцко во разговор со претставниците на академската заедница во Сараево изјави денеска дека земјата „очајнички има потреба“ од силна, ефикасна и принципиелна влада.
Според Инцко најдобрата можност за нов почеток на БИХ се изборите во октомври на кои гласачите изразија доверба во партиите и сега тие треба да ја оправдаат и да ги спроведуваат реформите за влез во ЕУ.
XS
SM
MD
LG