Достапни линкови

Заринка брод со сулфур на Рајна во Германија


Танкер со 2400 тони сулфур заринка во Рајна во Германија. Полицијата соопшти дека два члена на екипажот исчезнале, а други двајца се спасени. Засега не е познато и дали дошло до истекување на сулфурот на бродот кој пловел од Лудвигсхафен до Антверпен во Белгија.
XS
SM
MD
LG