Достапни линкови

Обама ја посети конгресменката Гифордс во болница


Американскиот претседател Барак Обама и неговата сопруга денеска ја посетија во болница конгресменката Габриел Гифордс, која е ранета при саботниот напад во кој загинаа 6 лица во Тусон. На комеморативната церемонијата за жртвите од нападот Обама изјави дека Гифорд за прв пат ги отворила очите. Претходно докторите соопштија дека се оптимисти за шансите таа да преживее но не се сигурни за шансите за нејзино целосно заздравување.
XS
SM
MD
LG