Достапни линкови

Бајден во ненајавена посета во Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден синоќа пристигна во Багдад во ненајавена посета.Се очекува денеска Бајден да се сретне со ирачкиот премиер Нури Ал Малики и со членовите на новата влада. Бајден во Ирак пристигна по неговата посета на Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG