Достапни линкови

Македонскиот амбасадор во Грција се сретна со Друцас


Посредникот за името Метју Нимиц
Новоназначениот шеф на Канцеларијата за врски на Македонија во Атина, амбасадорот Сашо Стефков денеска се сретна со грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Друцас.
Стефков според соопштението на МНР побарал од Друцас интензивирање на соработката меѓу двете земји.
Друцас ја истакнал подготвеноста на грчкото МНР за натамошна соработка со Канцеларијата, бидејќи Грција имала искрена желба за унапредување на односите, но неопходно е решавање на проблемот со името.
XS
SM
MD
LG